Elsan Elektrik A.Ş.

Türkiye’nin ilk elektrik motoru üreticileri tarafından 1964 yılında kurulan fabrika, başlangıçta sadece 18,5 kW’a kadar, çoğunluğu ithal parçalarla ve montaj şeklinde norm elektrik motorları üretirken, sürekli büyüyüp gelişerek bugün 400 kW’a kadar IEC norm motor ve müşterinin ihtiyacına göre özel amaçlı motorlar tasarlayıp imal eder duruma gelmiştir.

Ülkemizde elektrik motorları alanında en geniş ürün yelpazesine sahip olan firma, EMTAŞ markası altında piyasaya sürdüğü ürünlerle hemen her türlü motor talebine cevap verir durumdadır.

Ankara’nın Etimesgut ilçesinde yaklaşık 17.000 m2 açık, 8.500 m2 kapalı alanda faaliyet gösteren fabrikasında manyetik sac, bobin teli, demir döküm, alüminyum gibi özenle seçilmiş ham maddeler deneyimli teknik personel tarafından çağdaş teknoloji kullanılarak yüksek kaliteli ürünlere dönüştürülmektedir.

Her zaman en uygun teknoloji ile üretim çabası içinde olan EMTAŞ, Türkiye’nin motor ithal eden ülke konumundan ihracatçı ülke konumuna gelmesinde önemli bir katkıda bulunmanın gururunu taşımaktadır.

+90 312 244 09 94(Pbx)